ВМРО ДПМНЕ: Шилегов, твојата среќа има цена, 100 илјади евра за една вечер - Слободен печат

ВМРО ДПМНЕ: Шилегов, твојата среќа има цена, 100 илјади евра за една вечер

Веста дека Дино Мерлин на плоштад „Македонија“ за Нова година ќе пее за 100 000 евра, наиде кај револт кај Советничката група на ВМРО ДПМНЕ, па кратко по објавувањето на фејсбук статусот на Петре Шилегов, со свое обраќање се јавија и тие:

-Почитуван градоначалник Петре Шилегов,среќата на Скопјани нема цена, ама очигледнo Вашата има, и таа е 100 илјади евра за една вечер, реагираат од Советничката група на ВМРО-ДПМЕ на објавата на Шилегов.

-А ако се мери во месеци, таа е отприлика 12 милиони евра колку што ја продадовте Градската куќа (несметано, но веројатно надополнето за авантата во 4 очи). Оттука пред да продолжите со цената на насмевките, добро е да кажете кои се спонзорите кои даваат 100 илјади евра, и колку тие спонзори имаат бенефит од владата во други бизниси, стои во реакцијата на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

-И за на крај, грешите, кога Ви велат дека лош Ви е ПР-от, не се фалите доволно, ве лажат, не е до ПР-от, до вас е, не работите. И колку да не остане заборавено, Скопјани во едно ќе Ве послушаат, “никад нема да гласаат” за вас, му порачаа од советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје.

Прочитај повеќе

Исламска држава има нов лидер

Слободен печат

Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Слободен печат

ОН ќе го разгледа договорот за регулирање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Правниот тим на Трамп побара од Сенатот да ја повлече постапката за импичмент бидејќи не направил ништо погрешно

Слободен печат

Ангелов: Мојата фамилија живее во Скопје, зарем би дозволил да си ги трујам децата?

Слободен печат

Рама го поздрави договорот за воспоставување авиолинија Приштина-Белград

Слободен печат

Остави Коментар

3 × two =

Прочитај повеќе

ПУКОТНИЦА ВО САН АНТОНИО: Двајца загинати во ноќен клуб, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Макрон: Ќе работиме заедно со Трамп на добар договор за да избегнеме ескалација на даноците

Слободен печат

ЕУ одвои 900 милиони евра за помош на земјите во кои владее хуманитарна криза

Слободен печат

Вучиќ за авиолинијата Приштина-Белград: Постигнавме договор без да го признаеме Косово

Слободен печат

Околу 3.300 луѓе во БиХ годишно умираат поради аерозагадувањето

Слободен печат

РУСИЈА ЈА ЗГОЛЕМУВА ОДБРАНАТА НА АРКТИКОТ: Тука нема да можат да пројдат хиперсоничните ракети (ВИДЕО)

Слободен печат