ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите да не подлегнуваат на притисоците и заканите на Заев – Слободен печат
ВестиМакедонија

ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите да не подлегнуваат на притисоците и заканите на Заев

Според ВМРО-ДПМНЕ, никој веќе не верува дека Заев, човек кој, како што велат, е трипати амнестиран за криминал, не е на чело на криминалниот октопод.

Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Заев и картелот околу него не се суетни, туку се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец, реагираше денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на премиерот Зоран Заев, кој рече дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт“.

Според ВМРО-ДПМНЕ, никој веќе не верува дека Заев, човек кој, како што велат, е трипати амнестиран за криминал, не е на чело на криминалниот октопод и порачуваат дека секој кој се огрешил пред законот ќе одговара кога Заев ќе си замине од политиката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close