1 C
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ најавува протест 

ВМРО ДПМНЕ најавува протест со почеток во 12 часот и 30 минути кој ќе заврши пред владата а поради пандемијата со коронавирусот ќе биде со автомобили.

Кон владата ќе се тргне од две локации, спортскиот центар Борис Трајковски и спортскиот центар Јане Сандански.

„Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на македонската историја, идентитет и јазик”, велат од партијата.

Ова ќе биде трет протест на опозициската партија, откако започнаа да протестираат во четвртокот.

ГАЛЕРИЈА | „Протест сега, за да не биде предоцна“: ВМРО-ДПМНЕ бараат оставки од Заев и Владата

ФОТО I Вечерва протести на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во седум града, утре во Скопје

 

Прочитајте и...  ДИЖС: Наместо мазут, како алтернатива на гасот БЕГ да користи еколошки енергенси

Поврзани вести

ВИДЕО I Ооо Пјетер! Спасувачите извлекоа старец затрупан под 4 метри снег

Илинка Иљоска

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Слободен печат

ВИДЕО: Експлозијата го тресе Ријад само неколку дена по друг обид за напад

Слободен печат

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

Бајден се слушна и со Столтенберг: САД остануваат посветени на колективна одбрана и на зајакнување на трансатлантската безбедност

Слободен печат

Остави Коментар