13 C
Скопје

Влошена здравствената состојба на Берлускони

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони мора да се одмора во домашни услови, откако се избори со коронавирусот во септември. Според еден од неговите адвокати, Федерико Чекони, состојбата на 84-годишниот политичар е влошена.

Лекарите препорачуваат целосен одмор, без движење и без работа, објасни тој.

Во исто време, портпаролот на Берлускони за ТАСС изјави дека состојбата на поранешниот премиер е задоволителна, но му требаат „неколку дена одмор”.

На почетокот на септември, на италијанскиот политичар му беше дијагностицирана билатерална пневмонија и лекарите решија да го хоспитализираат. На 14 септември Берлускони беше испишан од болницат и призна дека во одреден момент се чувствувал лошо и стравува за својот живот. 

Извор.МИА

Прочитајте и...  Фон дер Лајен со барање до „АстраЗенека“: Испорачајте ги договорените порачки на вакцини

Поврзани вести

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Слободен печат

ММФ ќе се фокусира на економските последици од климатските промени

И.И.

ВИДЕО: Руската балтичка флота почна големи поморски маневри

Слободен печат

Остави Коментар