Влез на плажа во Аруба чини 99 долари, а има и зошто

Плажа во Аруба која излегува на кристалното Карипско Море е една од најретките и најнесекојдневни атракции за туристите кои доаѓаат во посета на оваа земја.

Покрај чисто море и големи песочни плажи, туристите имаат можност да се дружат со фламинга. Плажата „Фламинго“ е поделена на два дела, од кои едниот е наменет за семејства со мали деца, додека вториот е само за возрасни. Во вториот дел, фламингата шетаат слободно по плажата.

Птиците од оваа област веќе се целосно навикнати на туристите и се многу питоми. Влезот на оваа плажа чини 99 долари, со вклучен коктел и ручек.

Прочитајте и...  Трик на една мајка по кој плочките во бањата ќе ви блескаат

Прочитај повеќе

Ако не сте мотивирани за работа, можеби сте осамени – размислете за тоа!

Слободен печат

„Шенон не сака да бега од вистината – таа умира“ – Пријател на славната актерка откри сè за нејзината борба со ракот

Слободен печат

Топ 10 најпопуларни имиња на кучиња за различни раси и големини

Слободен печат

Како до неодоливо и сочно месо – Маринада за месо на скара со која секое залче ќе има уникатен вкус!

Слободен печат

Анџелина Џоли на 16 и 44 години: Прашува на која слика е поубава (ФОТО)

Слободен печат

Том Хенкс сам го финансирал снимањето на неколку сцени од „Форест Гамп“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трик на една мајка по кој плочките во бањата ќе ви блескаат

Слободен печат

Светот нема ништо да ви подари, верувајте ми – Ако сакате да имате живот, украдете го: Највредните цитати на Гијом Мисо!

Слободен печат

Хроно појадок: Зучини тава

Слободен печат

Хибискус: Моќна билка која го нормализира високиот притисок

Слободен печат

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат

Виц на денот: Туѓи грешки

Слободен печат