2 C
Скопје

Влез на плажа во Аруба чини 99 долари, а има и зошто

Плажа во Аруба која излегува на кристалното Карипско Море е една од најретките и најнесекојдневни атракции за туристите кои доаѓаат во посета на оваа земја.

Покрај чисто море и големи песочни плажи, туристите имаат можност да се дружат со фламинга. Плажата „Фламинго“ е поделена на два дела, од кои едниот е наменет за семејства со мали деца, додека вториот е само за возрасни. Во вториот дел, фламингата шетаат слободно по плажата.

Птиците од оваа област веќе се целосно навикнати на туристите и се многу питоми. Влезот на оваа плажа чини 99 долари, со вклучен коктел и ручек.

Прочитајте и...  ФОТО: Реакцијата на Пени од „Бубалици“ откако таа не доби Златен глобус е вистински хит

Поврзани вести

По инцидентот за прв пат проговори Рајан Фишер – шетачот на кучињата на Лејди Гага

Слободен Печат

7 типа на болка во градите, кои никако не треба да се игнорираат

Слободен печат

Гал Гадот по доделувањето на „Златните глобуси“ сподели среќна вест со своите обожаватели

Слободен Печат

„Deep Nostalgia“: Нова технологија претвора стари фотографии во анимација

Слободен Печат

Излезе „Женски печат“ број 64 во весникот „Слободен печат“

Ј.К.Д

Дневен хороскоп за 2 март: Можете да поместите планини!

Слободен Печат

Остави Коментар