Владо Јаневски на Инстаграм следи само една колешка од македонската естрада – дознајте која е! (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Популарниот пејач Владо Јаневски или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар по се изгледа не е голем зависник од социјални мрежи.

Владо нема приватен профил на Фејсбук, а на Инстаграм го следат само 1.868 фанови, додека пак тој следи само 61 профил на оваа социјална мрежа.

 

View this post on Instagram

 

Live koncert vo #Skopje #vladojanevski #владојаневски #виноскоп #vinoskop

A post shared by Vlado Janevski (@vladojanevskiofficial) on

Ние решивме да „истражуваме“ и да провериме кого следи од колегите од домашната естрада.

Ако си помисливте дека меѓу нив ќе бидат Каролина, Лозано, Тамара, ДНК, Елена Ристеска, Нокаут, Слаткар или некои други, се лажете.

Популарниот пејач од сите негови колеги од естрадата ја следи само Калиопи.

Видео на денот