Владините мерки за излез од државата ги исплашија македонските патници

Денеска ниту еден македонски државјанин не поминал преку ГП „Богородица”.

Ниту еден македонски државјанин не ја минал границата на излез ниту пак на влез во земјата на најфреквентниот граничен премин „Богородица” во текот на денов откако за излегување од земјава треба да се потпише изјава дека три месеци нема враќање назад.

Како што информираат од ГП „Богородица”, ситуацијата е мирна како никогаш досега, доследно се применуваат мерките на Владата и автомобили не можат да се забележат во двете насоки.

Нормално функционира само товарниот сообраќај за излез и влез во земјава со напомена дека од 21 часот навечер до 5 часот наутро од грчка страна камионите не се пропуштаат на влез во земјава.

Прочитајте и...  ФОТО: По неколку децении забележан рис на Галичица

Поврзани вести

Еди Рама: Не сакаме да ја затвориме земјата повторно

Слободен печат

Убава вест: Пронајден е дедо Васил

Слободен печат

Фаучи за навредите на Трамп: Ништо лично, строго деловно

Слободен печат

Хасани: Нема пари што може да ја платат посветеноста на здравствените работници

Слободен печат

Шокантни сознанија: Шишиња за бебињата испуштаат микропластика кога се загреваат

Слободен печат

Мицкоски: Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие за власта и мора да запре

Слободен печат

Остави Коментар