Владимир Четкар ќе настапи во „Мјузик Хол“ во Детроит

Македонскиот музичар Владимир Четкар во сабота ќе настапи во историскиот „Мјузик хол“ во Детроит а на 2 јуни, во недела, Четкар ќе отпатува во Кливленд каде ќе одржи концерт во Боп Стоп.

Во Детроит Четкар се враќа по четврти пат додека во Кливленд ова ќе му биде трет концерт во неговата кариера.

Пред тамошната публика, македонскиот џез-соул-фанк артист концертно ќе го промовира својот нов албум „Going Home“ а ќе биде придружуван од американски музичари.

Концертната промоција на новиот албум пред македонската публика Четкар ќе ја одржи во Јули, за чии детали ќе информира набрзо.

Прочитајте и...  Филипче: Лекарите специјалисти во болниците земаат помеѓу 85 и 170 илјади денари нето плата

Прочитај повеќе

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција

Манчевски: Вонредната состојба завршува на 30 мај и потоа ќе се соочиме со еден вид безвластие

Слободен печат