Владата вечерва ќе одржи онлајн седница

Владата попладнево соопшти дека ќе одржи седница со повеќе точки на дневен ред.
Седницата ќе започне во 18:30 часот и ќе се одржува преку видео конференциска врска. За одлуките, како што информира владината прес-служба, ќе биде испратено соопштение.
Прочитајте и...  Заев открива - Добрососедството со Бугарија ќе ни биде законска обврска!

Поврзани вести

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Високиот претставник за БиХ: „Време е Дејтонскиот договор да се замени со нов устав.“

Слободен печат

Остави Коментар