Владата утре седница ќе одржи во Битола

Наместо на Илинденска во Скопје, редовната седница на Владата утре се сели во општинската зграда во Битола.

Како што велат од Владата, на оваа седница приоритет ќе добијат информациите и одлуките за проекти од непосреден интерес на граѓаните кои живеат во општините од југозападниот дел од Македонија.

„Со оваа прва седница во низата што во наредниот период ќе се одржуваат во различни региони во државата, ќе претседава претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, и на неа ќе присуствуваат сите министри во Владата, а како гости ќе учествуваат и градоначалниците од Пелагонискиот регион, од општините Битола, Прилеп, Крушево, Кривогаштани, Долнени, Новаци, Могила и Демир Хисар“, соопштија од таму.

Прочитајте и...  „Емирати Ерлајнс“ очекува враќање во нормала до 2024 година

Прочитај повеќе

Демократски сојуз: Само со железна дисциплина можеме да се заштитиме себеси и останатите

Слободен печат

„Анонимус” се активираа со мисија – разоткривање на злосторствата на полицијата

Слободен печат

Шилегов: „Големата сензација” на ДПМНЕ, затоа државата ни е на ова дереџе

Слободен печат

Трамп им се обрати на гувернерите: Или ќе доминирате или ќе изгледате како кретени

Слободен печат

Полициска интервенција во домот на Амди Бајрам, се слушала гласна музика и огномети

Слободен печат

Сирија, Либија и коронавирусот во фокусот на разговорите на Лавров и Гутереш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се зголемува бројот на изолирани и на заразени функционери

Слободен печат

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од ЕУ, Србија и Северна Македонија

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Клуге: Наесен можен втор и посмртоносен бран на Ковид-19

Слободен печат

Тачи очекува новата Влада на Косово да се формира што поскоро

МИА Агенција

Протести ширум светот поради убиството на Џорџ Флојд (ФОТО)

Слободен печат