Вкусни домашни ишлери (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоСлободна ТВХрана

Вкусни домашни ишлери (ВИДЕО)

Состојки:

За тесто:
180 гр маргарин
100 гр шеќер во прав
1 жолчка
100 гр мелени ореви
250 гр брашно

За фил:
100 гр чоколадо за готвење
2 јајца
125 гр шеќер во прав
125 гр маргарин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close