ВИРАЛНО ВИДЕО: „Ураганките“ на ромска свадба ги дигнаа гостите на нозе: „Летаат“ евра за „Loco Loco“

Фото: Принтскрин / Instagram-Twitter

Претставничките на Србија на 65-тото издание на избор на песна за Евровизија „Hurricane“,  кои се пласираа и во големото финале се сè повеќе популурани во својата земја. „Ураганките“, летoто максимално го искористија за бројни настапи на фестивали, но и на приватни прослави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HURRICANE (@hurricane_official)

Неодамна девојките имаа настап на една ромска свадба, а видеото од прославата за кратко време станаа вирално на социјалните мрежи. Во видеото ги гледаме Ивана Николиќ, Ксенија Кнежевиќ и Сања Вучиќ како танцуваат во кратки маици и тесни фармерки, пред гостите на свадбената прослава кои уживаат додека девојките ја изведуваат евровизиската песна „Loco Loco“.

Рацете на „Ураганките“ се полни со бакшиш, а може да се забележат и цели банкноти од по сто евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HURRICANE (@hurricane_official)


По видеото може да се забележи дека бројните гости одлично се забавуваат додека девојките настапуваат пред младенците и нивните роднини и пријатели.

Видео на денот