1 C
Скопје

Вирален хит: Девојка го стави мобилниот телефон во микробранова печка и ја вклучи

Корисничка на социјалната мрежа „TikTok“ под псевдонимот „ELLAB.2“ стана вирален хит заради „експериментот“ со мобилниот телефон што го стави во микробранова печка.

Девојката објави видео на својот профил во кое се гледа како го става мобилниот телефон во микробранова печка „за да види што се случува со нејзината пица“.

Видеото на „TikTоk“ собра стотици илјади преглади, а видеото веднаш го споделија илјадници луѓе кои почнаа да ја навредуваат девојката под претпоставка дека мобилниот телефон „експлодирал“ или целосно изгорел.

@ellab.2

♬ original sound – ella

Сепак, многумина го пропуштија фактот дека видеото што е објавено е направено со мобилниот телефон што се наоѓа во микробрановата печка, а корисничката дополнително објасни што се случило.

Го ставив мобилниот телефон во микробрановата печка. Во ред е“, рече таа.

@ellab.2

Reply to @albertss_felipe

♬ original sound – ella

Со нејзиното објаснување, стана јасно дека воопшто немала намера да сними што се случува со загревањето на пицата, туку дека намерно снимила ваква содржина знаејќи дека многумина ќе се фатат на „јадицата“ и дека видеото ќе стане популарно.

Прочитајте и...  ФОТО: Викторија со емотивна порака му го честиташе роденденот на својот син Бруклин

Поврзани вести

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Остави Коментар