Виландер: Ако некој може да го победи Надал на Ролан Гарос, тоа е Ѓоковиќ!

Во среда ќе се одиграат уште два четвртфинални мечеви кај мажите на грен слем турнирот во Париз, Рафаел Надал ќе се соочи со Диего Шварцман, а Новак Ѓоковиќ за ривал го има Матео Беретини. Победниците од тие дуели силите ќе ги одмерат во полуфиналето, а сите предвидуваат нова епска битка помеѓу „кралот на земјата“ Надал … Продолжи со читање Виландер: Ако некој може да го победи Надал на Ролан Гарос, тоа е Ѓоковиќ!