6 C
Скопје

Вил Смит размислува да влезе во политиката

Актерот Вил Смит гостуваше на последното издание на американскиот политички подкаст „Pod Save America“, каде откри дека размислува за кариера во политиката.

Сигурно ќе го одработам својот дел, без разлика дали ќе остане уметнички или, во одреден момент, ќе биде вложување во политичката арена“, одговори Смит на прашањето дали би влегол во политиката во иднина.

epa-efe
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Актерот додаде дека сепак, засега, не му се брза.

Засега, ќе почекам прво да ја исчистат таа канцеларија“, додаде тој.

Смит ги разгоре шпекулациите покажувајќи интерес во политиката откако се појави во документарната серија „Amend: The Fight For America“ во продукција на „Netflix“.

Серијата ја разгледува историјата и иднината на 14-тиот амандман на Уставот, камен-темелник на еднаквоста на правата и заштита на законот за сите луѓе во Соединетите држави.

Прочитајте и...  Поранешните сопружници Џенифер Анистон и Џастин Теру сè уште се добри пријатели: Би било штета да не сме во контакт
Instagram
Instagram

14-тиот амандман во суштина е центарот на она за што мислиме кога мислиме за себе дека сме Американци… Тоа всушност е како сеопфатен амандман со кој станува јасно дека сите Американци се еднакви според законот“, изјави актеорт.

52-годишниот актер додаде дека е „оптимист“ и дека се надева и верува во разбирање меѓу луѓето. „Верувам во можноста за хармонија“, посочи Вил Смит.

 

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар