Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа - Слободен печат

Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Викторија Бекам за кратко време стана многу ценета модна дизајнерка. на почетокот многу лица ја исмеваа, но за десет години од работењето таа успеа да заработи голема почит.

Но, во последно време се погласни се „шушкањата“ дека нејзините вработени не ја сакаат многу.

Наводно заработила критики бидејќи водечките места во компанијата им ги доделила на Французи и Италијани, а не на Британци.

– Вработените Британци се прилично бесни бидејќи чувствуваат дека таа во хиерархијата ги поставува подоле во корист на арогантните Европејци кои имаат и поголеми плати“ – се пожалија Британците за таблоидот „The Mirror“.

Тие наведуваат дека не е во ред Викторија на важни позиции во компанијата да поставува Европејци бидејќи во 2017 година од кралицата Елизабета примила одликување од Британското кралство за постигнувања во британската мода.

Викторија, за овој проблем, се уште не се огласи.

Прочитајте и...  Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Прочитај повеќе

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Слободен печат

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Слободен печат

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Слободен печат

„Најголемата лага по Дедо Мраз“: Познатата емисија „Карпул Караоке“ всушност е телевизиска измама! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Слободен печат

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат

Остави Коментар

twenty + four =

Прочитај повеќе

Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Слободен печат

Вистинскиот Волк од Вол Стрит ги тужи продуцентите: Бара 300 милиони долари отштета!

Слободен печат

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен печат

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Слободен печат

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Слободен печат

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Слободен печат