Викендов во Хиподром ќе се одржи меѓународниот октомвриски коњички турнир

Викендов на 12. и 13. октомври на хиподромот во Маџари ќе се одржи традиционалниот Октомвриски меѓународен коњички турнир во прескокнување пречки Скопје 2019 – Меморијален куп д-р Јосиф Наумовски Јоцко.

Истовремено ќе се одржат и 4. и 5. коло од државното првенство за 2019 година.
На турнирот ќе земат учество јавачи од Албанија, Бугарија, Грција, Хрватска, Романија, Србија, Словенија, Турција и од Македонија.

Предвидено е да се одржат шест натпревари во прескокнување пречки, по три во сабота и во недела, а висината на пречките ќе изнесува 100 и 140 сантиметри.

 

Прочитајте и...  Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Арсенал од шок во 50 секунда до триумф против Евертон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет + 13 =

Прочитај повеќе

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат