Викендов ќе се прска против комарци во Скопје – Слободен печат
ВестиСкопје

Викендов ќе се прска против комарци во Скопје

Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе се одвива во сабота и во недела, во раните утрински часови.

Градот Скопје ги известува граѓаните дека првата фаза од авионската и терестричната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе почне на 18. мај (авионско) и 19. мај (терестрично).

Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе се одвива во сабота и во недела, во раните утрински часови.

Терестричната дезинсекција, на подрачјето на Град Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе започне во недела и ќе заврши најдоцна до четврток, во период од 23 до 4 часот, наредниот ден.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истиот термин, а согласно на тоа ќе се извршува и терестричната дезинсекција.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. Алал да му е на тој што одлучил да се прска во време кога дождот истура , за да ги ништи комарците. Кои комарци? Па тие недоносени едни, во време на дождови се пикаат во безбедни места, а вие ненормални, ќе прскате. Или, нека се троши се што е од народот, па гајле му е на некого.

Напиши одговор на НЕВЕН ГНЕВЕН Откажи одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close