Виена: Во седиштето на ОН 43 лица позитивни на Ковид-19

Се поголем број луѓе се заразени со новиот коронавирус во седиштето на Обединетите нации во Виена.

Здравствената служба во седиштето на ОН во Виена соопшти дека се откриени пет нови случаи на инфекција со вирусот.

Станува збор за три лица кои работат во Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), едно во Канцеларијата на ОН за дрога и криминал (УНОДЦ), како и едно лице во Организацијата за индустриски развој на ОН (УНИДО).

Вкупниот број на луѓе вработени во седиштето на ОН во Виена, кои биле позитивно тестирани на коронавирусот, е 43″, соопштија здравствените власти.

Се додава дека 36 позитивно тестирани биле излекувани во меѓувреме.

Прочитајте и...  Научници се имунизираат себеси и своите семејства со „домашно изработени“ вакцини против ковид-19

Прочитај повеќе

Владата на следната седница ќе ги разгледа барањата на мајките за продолжување на породилното отсуство

Државата како гарант: Бесими најави полесен пат за фирмите до кредити кај комерцијалните банки

Слободен печат

Лани Владата потрошила околу 26 милиони денари за патувања и ресторани

Аргентинец измисли штит против коронавирус и се прошета со него, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Слободен печат

Добредојде за Дејвид Гeр: Новиот евроамбасадор пристигна во Македонија

Слободен печат

Заразеното дете три дена одело во градинката во Струмица, 11 дечиња ставени во изолација

Михаило Донев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Израелците еврејската Нова година ќе ја слават во карантин

Слободен печат

Врховен суд ја потврди четиригодишната затворска казна за Јанкулоска во случајот „Тенк“

Слободен печат

ФБИ откри детали од истрагата за „Антифа”: Тоа е идеологија, а не организација

Слободен печат

Социјални последици од пандемијата: Училиштата не работат, децата жртви на принудна и присилна работа

Слободен печат

Џафери ќе чека делегација, нема да сведочи за 27 април

Лука Андреев

Пораншениот австралиски премиер објави слика од авионска карта, го хакираа за само 45 минути

Слободен печат