Видое Ристовиќ починал за време на масажа, Николина Пишек неутешна

Фото: Инстаграм

Сопругот на хрватската водителка Никола Пишек, српскиот историчар на уметноста Видое Ристовиќ, ненадејно почина на 44-годишна возраст, а тажната вест ја потврди водителката.

Брзата помош ја констатирала смртта на Ристовиќ, пишуваат српските медиуми.

Сега извор за „Република.рс“ ја открил причината за смртта на Ристовиќ, пишува српски „Курир“.

– Видое почина на масата за масажа, во текот на масирањето – навеле тие.

Според изворот на „Курир“, тој во текот на денот се чувствувал добро и не се пожалил на никакви проблеми сè до смртта. Во текот на масажата почувствувал дека не е добро и се пожалил, но веќе било доцна, бидејќи по неколку моменти починал. Откако ги кажал зборовите „не ми е добро“, веднаш изгубил свест и набрзо починал.

По трагичната вест, Николина Пишек веднаш се упатила од Загреб за Белград.

Само неколку часа претходно, српскиот историчар на уметност се пофалил дека нивната ќерка Уна Софија (7) е заинтересирана за уметнички дела како него, споделувајќи фотографија од неа во музеј во Мадрид, каде што неодамна биле.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by vidojeristovic (@vidojeristovic)

Да потсетиме, Ристовиќ живееше и работеше на релација Белград – Загреб. Николина и Видое се венчаа во септември 2013 година во Монте Карло, а на 2 декември 2014 година добија ќерка на која ѝ го дадоа името Уна Софија.

Видое Ристовиќ завршил основно и средно училиште во Белград, а дипломирал историја на уметност.

– Сакаме да се израдуваме еден со друг со подароци, повеќе Видое мене, но и тоа се редуцира. Помина многу време и тој веќе не ме доживува веќе толку сериозно. Секако, убаво е да израдувате некого со подарок, но не треба да чекате некои посебни датуми, туку тоа да го направите спонтано. Мажите се опуштаат по неколку години, но тоа е добро бидејќи е тешко да се одржи напнатоста од почетокот. Најубаво е кога покрај некого можеш да се опуштиш и да ја пуштиш сопирачката, да тече само со својот тек. Јас сум таа што забележува, па тој не може да дојде до израз – раскажала водителката за бракот со него.

Почина Видое Ристовиќ, сопругот на Николина Пишек: Скршената водителка ја потврди тажната вест

Николина Пишек тврди дека ѝ украле пари и накит во вредност од 275.000 евра, еве што сè ѝ недостасува

Водителката Николина Пишек и нејзината ќерка пронајдени во бессознание во нивниот дом

Видео на денот