Видете како новата опција на Вибер ќе ви помогне подобро да го организирате времето

Популарната апликација за комуникација Вибер најави глобално претставување на нова функција, која на корисниците би требало да им ја олесни организацијата на времето.

Станува збор за фунција со името „My Notes“, со чија помош корисниците ќе можат да ги организираат своите вообичаени и особено важни активности и притоа да си ги олеснат своите дневни обврски.

Како што се наведува во соопштението, од Вибер на овој чекор се одлучиле за корисниците полесно да можат да ги организираат активностите, а притоа да не бидат принудени да користат друга апликација.

„My notes“ ќе биде нов регистар во приказот на разоговорите во корисниците, кој ќе помага при сортирање на списоци на обврски, фотографии, потсетници и слично.

Прочитајте и...  Испробајте ја оваа техника за дишење која ќе ви помогне полесно да заспиете!

Што сѐ овозможува „My notes“:

1. Создавање на списоци за претстојни обврски, кои може да се штиклираат кога се завршени

2. Чување на омилените пораки, видео клипови или фотографии на едно место

3. Синхронизација на податоци меѓу било кои уреди (мобилни телефони, десктоп компјутери или таблети)

4. Закажување на потсетници за најважните белешки

Прочитај повеќе

Бавна правда за Арчи Вилијамс, учесник во американскиот „Суперталент“ – Во затвор поминал 36 години за дела што не ги извршил (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Куче или мачка? Ниту стручњаците не се сигурни за неговата раса! (ФОТО)

Слободен Печат

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен печат

Омилениот Мистер Бин ќе ја игра најомразената историска личност во хит-серијата „Peaky Blinders“

Слободен Печат

Пендрекот лесно се крева врз Роми

Валентина Т

„Мојата сопруга е колекционер на бебиња“ – Алек Болдвин „се откажува“ од намерата да има женски деца

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Испробајте ја оваа техника за дишење која ќе ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Слободен печат

Загрижувачки фотографии од славната водителка: Поради болеста зглобовите и позелениле (ФОТО)

Слободен печат

Јубилејни 50 години – „Златно славејче“ ќе се одржи под ведро небо

Слободен печат

Не е сеедно кога сте ја започнале врската: Секоја љубов има свој хороскопски знак и еве што тој крие!

Слободен Печат

Конечно добри вести од британското кралско семејство – Ново кралско бебе пристигнува во 2021 година! (ФОТО)

Слободен печат