Видеото кое го натера Надал да пушти солзи (ВИДЕО)

Рафаел Надал стигна до 19. Грен слем трофеј во кариерата откако по четири часа и 50 минути игра го победи Русинот Данил Медведев во пет сетови.

Надал со победата во Њујорк дојде на само еден грен слем трофеј од најтрофејниот Рожер Федерер.

Кога пред доделувањето на пехарите, на големиот екран на „Артур Еш“ стадионот виде дека се прикажува видео со претходно освоените грен слем титули, Рафаел Надал не можеше да издржи.

Шпанецот кој ретко ги покажуваа емоциите по натпреварите, овој пат не издржа и заплака.

Прочитајте и...  АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат