ВИДЕО:Политика во фудбалот, партискиот врв на ДУИ на доделувањето на шампионскиот пехар на Шкендија

Доделувањето на шампионскиот пехар на екипата на Шкендија за освоена четврта шампионска титула е нов доказ дека политиката е длабоко навлезена во македонскиот фудбал. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во текот на вчерашниот ден, односно при предавањето на шампионскиот пехар на „Шкендија“’, на Градскиот стадион во Тетово присуствуваше речиси целото раководство на ДУИ … Продолжи со читање ВИДЕО:Политика во фудбалот, партискиот врв на ДУИ на доделувањето на шампионскиот пехар на Шкендија