ВИДЕО+ФОТО: Скопје наутро- Се оди на работа, се пие кафе, се води љубов

Фото: Методи Здравев

Скопје наутро, градот се буди. Скопјани секој со своите мисли. Дел брзаат да стигнат на работа, други пак утринското кафе го пијат на клупите низ центарот на градот.

Фото: Методи Здравев

Се мијат улици, се купува појадок. Дел од граѓаните уживаат на сонце, други купуват книги.

Фото: Методи Здравев

Некој утрото го почнува пред објектив.

Фото: Методи Здравев

Пешачката зона преполна, се брза да се стигне на време. За некои утрото е симбол за љубов- така за нив се почнува денот…

Фото: Методи Здравев
Фото: Методи Здравев
Фото: Методи Здравев

Како се буди Скопје и скопјани- целото видео погледнете го тука:

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот