ВИДЕО+ФОТО | Полина Поризкова гордо танцува скоро гола во видео на „Инстаграм“

Фото: Принтскрин / Instagram

Полина Поризкова продолжува да биде една од највлијателните активистки за позитивност на телото кај жените на возраст над 50 години.

Манекенката (56) сподели видео на „Инстаграм“ во кое носи блејзер без ништо под него, освен пар црна долна облека и златен ѓердан за фотосесија на „LA Mag“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Во видеото, чешката убавица безгрижно танцува на „Stayin’ Alive“ од Би Џис. Таа напиша во описот: „Само пуштете ми малку Би Џис и не можам, а да не танцувам. И во овој случај, со покажување на моите атрубути за…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

 

Видео на денот