ВИДЕO+ФОТО | „На одмор сум секој ден, затоа што ја сакам својата работа“: Ноне се врати на брод

Фото: Принтскрин / Instagram

Велешанката Ноне Неделковска која македонската јавност ја запозна преку натпреварот за музички таленти „Идол“ веќе долги годнини не се занимава со музика бидејќи ужива во работата на брод и бројните патувања низ светот.

Поради ситуацијата со пандемијата на коронавирусот Ноне подолг период престојуваше во родниот Велес од каде често споделуваше фотографии со семејството и пријателите.

На инстаграм – профилот на Ноне стои една убава порака:

„На одмор сум секој ден, затоа што ја сакам својата работа“, стои во описот на профилот на Ноне која повторно се врати на работа на брод.


Убавата црвенокоса неoдмна сподели прекрасни фотографии и видеа додека ужива на Исланд, во прочуената „Сина лагуна“.

Ноне по долгата пауза се врати на своето омилено работно место, на брод која и овозможува посети на егзотични места и прекрасни дестинации ширум светот.

Видео на денот