ВИДЕО+ФОТО: Американка го сруши Гинисовиот рекорд за најголемата уста на светот

уста гинис
ФОТО: Инстаграм

Американката Саманта Рамсдел го собори Гинисовиот рекорд за најголема женска уста во светот. Како што беше објавено на официјалната веб-страница на Гинисовата книга на рекорди, нејзината уста е широка дури 6,52 сантиметри, пренесува „CNN“.

@samramsdell5Found a ginormous cinnamon roll so of course I wanted to see if I could #onebite it😂#HoldMyMilk♬ Sneaky Snitch – Kevin MacLeod

„Никогаш не помислив дека можам да бидам толку славна поради мојата уста“, вели таа.

@samramsdell5Happy National Donut day! Celebrating by going for 3 donuts😂 @dunkin ##onebite ##PerfectAsWeAre ##BestSeatInTheHouse♬ Punk Monk – Playboi Carti

„Совет за сите оние кои имаат нешто необично и би сакале да освојат титула во Гинис, направете го тоа. Бидете горди на себе и направете го ваш најголем адут. Тоа е вашата супер моќ. Тоа е она што ве прави посебни и поразлични од сите други”, вели Саманта.

@samramsdell5I just feel like I am this character 😂##GossipGirlHere ##seashells♬ shellsea is iconic – fishhooks<3

Саманта редовно ги покажува невообичаените способности на својата голема уста на мрежата „ТикТок“ каде што ја следат 1,7 милиони луѓе.

Видео на денот