25 C
Скопје

ВИДЕО: Златан се расплака на прес-конференција

Златан Ибрахимовиќ по пауза од пет години повторно е дел во шведската репрезентација, а на средбата со новинарите тој се расплака по едно прашање.
Ибрахимовиќ ќе биде дел од репзентацијата на Шведска во квалификациите за СП 2022 година како и на Европското првенство кое ќе се игра ова лето.
Очекувано, Ибрахимовиќ беше ѕвезда на прес конференцијата, но по едно прашање на новинарите тој се расплака.
Имено, новинарот го праша за неговото семејство, по што Ибрахимовиќ низ солзи изјави дека му е жал што не може да биде со своите деца и сопругата бидејќи сите репрезентативци се наоѓаат во карантин поради пандемијата на коронавирусот.

Поврзани вести

Марковски уште три, Хорват уште две години во тимот на Металург

Слободен печат

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар