7 C
Скопје

ВИДЕО: Златан на сцената на Санремо излезе со турбо фолк песна

Еден од најстарите и најзначајните музички фестивали во светот е популарниот Санремо кој се одржува од 2. до 6. март, а еден од специјалните гости е напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ кој веднаш го украде шоуто.

Фудбалерот четири дена ќе биде дел од музичкиот фестивал, а уште на првото појавување ги воодушеви фановите во регионов.
Имено, Златан Ибрахимовиќ на бината излезе со хит песната на српската пејачка Нада Топчагиќ „Јутро је“.

Златан не е првиот фудбалер кој е гостин на Санремо, пред него се појавија и Роберто Баџо, Франческо Тоти, Антонио Касано, а утревечер ќе има можност да ги покаже своите вокални квалитети и тоа во дует со тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ.

Прочитајте и...  189 туристи пристигнаа на експериментален одмор во Грција: Тие мора да ги почитуваат овие строги правила

– Ќе пропушти неколку тренинзи, но ќе биде тука за натпреварите. Доколку постои шампин кој е способен да го издржи овој притисок, тогаш тоа е Златан. Дури мислам дека ова ќе му ја зголеми мотивацијата – изјави тренерот на Милан, Сетфано Пиоли.

ВИДЕО: Златан јубилејот го прослави со турбо-фолк хит

 

Поврзани вести

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

ВИДЕО: „Ауфидерзен“ и за Дортмунд, Реал закажа полуфинале со Челси!

Слободен печат

МЗ: Пациентот кој почина и имаше 25 години имал хронично заболување и се лекувал во „Систина“

Слободен печат

Николовски: Објавен оглас за вработување на десет лица кои ќе го засилат тимот за борба против корупцијата

Слободен печат

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

Остави Коментар