10 C
Скопје

ВИДЕО: Златан: Гатузо го фрлив во канта за ѓубре

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше гостин на емисијата „”Che Tempo che Fa“ која се емитува на ТВ Раи1 и притоа зборуваше за актуелниот тренер на Наполи, Џенаро Гатузо, со кого порано беа соиграчи токму во Милан.
-Вчера го побарав Гатузо за да му испрати роденденска честитка на мојот син бидејќи тој му е најомилениот играч. Мојот син ги обожува карактерот и одлучноста кои Гатузо ги покажуваше на фудбалските терени.
Му реков: Доколку не ми испратиш видео снимка во која му честиташ роденден на мојот син, ќе дојдам во Неапол и ќе мораш тоа да го направиш во живот. Еднаш го фрлив во канта за ѓубре, силен е Рино, но сеедно заврши во кантата – рече низ смеа Ибрахимовиќ.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Отказ за судијата кој не го призна голот на Роналдо против Србија!

Поврзани вести

Погоди две стативи и една пречка, Нејмар играч на мечот во Париз

Слободен печат

ВИДЕО: Европа ќе има нов шампион, елиминиран Баерн Минхен!

Слободен печат

Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Слободен печат

Македонскиот автомобилист Вуков тестираше во Муџело

Слободен печат

ВИДЕО: Олимпискиот комитет финансиски ќе го помага Бошко Стаменковски

Слободен печат

Клоп пред Реал: Не можеме да ја игнорираме одбраната, во спротивно ќе бидеме казнети!

Слободен печат

Остави Коментар