ВИДЕО | Зимска идила: Кутре за првпат си играше со снег во Канада

Кутрето Софи / Фото: Инстаграм/@_sophiethedoxie

Една од првите асоцијации за Канада е снежна и бајковита идила. Кутрето Софи, кое е старо само две месеци, ја има среќата да живее во Монтреал и да ја доживее зимата со сите нејзини убавини.

Откако за првпат се сретнала со снегот како појава, таа имала прекрасна реакција.

Нејзината сопственичка ја облека во топла јакничка и ја однела на прошетка. Софи веднаш почнала да ја истражува околината, која била прекриена со снежна прекривка. Иако ѝ било малку тешко да се движи по лизгавата површина, Софи навистина уживала во оваа, барем за неа, невообичаена прошетка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophie 🌭 (@_sophiethedoxie)

Видео на денот