5 C
Скопје

ВИДЕО | Жителите од населбата Влае во страв: Тврдат дека биле сексуално вознемирувани од овој човек

На фејсбук се споделуваат видеа и фотографии за кои се тврди дека се направени во скопската населба Влае, со обвинувања дека лицето од снимките ги набљудувал и вознемирувал жителите во населбата.

„Во петокот од 19 до 23:00, на улица Иван Цанкар во Влае е забележан манијак (можете да го видите на приложените видео снимки), кој во неколку наврати сексуално ги вознемирувал, демнел по дворови и манијачел преку прозор жителите на ул. Иван Цанкар. Ве молам доколку забележите некој кој сомнително се однесува или имате информации за слични вознемирувања, пријавете во Полициска станица Карпош 072 334 411 или на 192; Случајот е пријавен во петокот во Министерство за внатрешни работи“, стои во фејсбук објавата.

Прочитајте и...  Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ

„На првото видео манијакот можете да го видите после 10тата секунда и во второто видео се гледа како бега 2 мин. после тоа, откако жителите кои биле вознемирувани бурно изреагирале. Инаку времето на видеото е цел час понапред, така да снимката се однесува на времето околу 23:00 во петокот“, пишува вознемирена жителка од Влае.

Од полицијата, за Слободен печат, информираат дека трагаат по лицето и работат на расчистување на настанот.

Погледнете ги видеата:

Поврзани вести

Јалдз Веапоска за „Слободен печат“: Лекарска комора да ми каже каде точно се моите извадени матка, бубрег и јајник!

Македонците со бугарски пасоши можат да се вакцинираат во Бугарија

Слободен печат

Затворени угостителски објекти во Радовиш и во Кичево

Слободен печат

Артан Груби: Одлуката на Меџити е лична, ја почитувам

Дестан Јонузи

Гостиварец нападнал медицинско лице и кршел инвентар во болница

Слободен печат

ВИДЕО: Кинеските регулатори ја истражуваат тепачката меѓу пилот и стрјуард: Едниот заврши со скршена рака, а другиот со скршен заб

Слободен печат

Остави Коментар