4 C
Скопје

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу Фалангата и Лозарите  во Штип

Дерби натпреварот од Втората лига-Исток помеѓу Брегалница и Тиквеш кој заврши без победник, имаше и трето полувреме во кое главната улога ја имаа навивачите на двете екипи.

Имено, навивачите на двата тима, Фаланга и Штип жестоко се пресметаа околу стадионот во Штип поради што мораше да интервенира и полицијата.

Според информации од МВР во жестоката физичка пресметка има многу повредени и наскоро ќе излезе со соопштение со сите деталли за инцидентот.

Крвавата тепачка можете да ја видите на следниот ЛИНК.

 

Прочитајте и...  Шеваљевиќ нов ракометар на Вардар

Поврзани вести

Американска тениска легенда го предвидува шампионот на „Австралија опен“!

Слободен печат

Милевски после жрепката: Тешка група, Франција е топ фаворит!

Слободен печат

Очигледно правилата не важат за сите, Роналдо го чека казна!

Слободен печат

Стрезовски ќе ги води ракометарите во тандем со Лазаров!

Слободен печат

У21: Македонските надежи ги дознаа ривалите на патот кон ЕП 2023

Слободен печат

„Мисија Перм“: Подготовките на сениорите ќе стартуваат на 10 февруари

Слободен печат

Остави Коментар