19 C
Скопје

ВИДЕО: Земјотрес за време на тениски меч во Акапулко!

Во првиот гем од вториот сет, земјотрес го стресе Акапулко, каде се одвива турнирот од серија 500.

Во полуфиналето на турнирот во Мексико германскиот тенисер Александер Зверев со резултат 2:0 во сетови 6:4 и 7:6 (5) го елиминираше сонародникот Доминик Кепфер.

За титулата во Акапулко Зверев ќе ги одмери силите против Гркот Стефанос Циципас кој беше подобар од Италијанецот Лоренцо Мусети со 6:1 и 6:3.

Земјотрес се случи за време на мечот помеѓу Зверев и Кепфер во полуфиналето на АТП турнирот во Акапулко, но тоа не ги спречи двајцата Германци кои до крај го одиграа поенот. А после истиот и тие беа свесни дека нешто се случи и чекаа да се смири тлото.

Патем, ова е посериозен земјотрес кој го имаше својот епицентар на брегот на Пацификот, каде што е и Акапулко. Земјотресот бил со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил скоро 30 километри под земјата.

Поврзани вести

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Ред Бул му ги краде инженерите на Мерцедес

Слободен печат

Шилегов: Има заинтересираност за Вардар, но Самсоненко мора да најде начин да ги врати долговите

Слободен печат

Остави Коментар