ВИДЕО: Запознајте ја пензионерката која има 8 деца и 90 внуци

youtube
принтскрин/youtube

Пензионерка од Единбург, Шкотска стана пра-пра-прабаба со рекордни шест живи генерации во исто време.

Мајката на осум деца Мери Маршал (86) која е родена четири години пред почетокот на Втората светска војна , може да се пофали со неверојатни 90 внуци. На 25 мај, Мери си ја заслужи титулата на единствена пра-пра-прабаба во Шкотска со раѓањето на Нила, нејзината двонеделна внука.

youtube
Фото: Принтскрин/ Youtube

„Одлично е да се има толку големо семејство. Секогаш има некој што ве бара. Јас сум неверојатно среќна“, вели Мери.

„Не сум чула за друго семејство со ваква големина во Шкотска. Кога и да се собереме секогаш има забава и смеење. Секогаш е некој тука за тебе“, додава таа.

Се верува дека фамилијата на Мери е единственото семејство во Шкотска со шест генерации живи во исто време, пренесува „Mirror“.

Може да ги погледнете во видеото:

Видео на денот