ВИДЕО: Започнаа протестите во Србија, засега мирно на улиците

Околу 14 часот, како што беше најавено, почнаа блокадите во Нови Сад, Ниш, Шабац и Прељина. Според новинарите на Н1.рс од местото на настанот, во сите градови има многу помалку демонстранти од минатата сабота, а досега сите протести се одвиваат мирно. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Според репортерот на Н1, во Нови Сад, … Продолжи со читање ВИДЕО: Започнаа протестите во Србија, засега мирно на улиците