ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак?

Фото Колаж на СП/ ЕПА

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави видео каде се обраќа до австралискиот премиер Скот Морисон околу состојбата со најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ.

Тој во видеото ја изрази својата поддршка до српскиот тенисер.

„Никогаш не можат да ни го одземат срцето и достоинството“ вели Вучиќ.

Според него, притисоците врз Новак го принудиле да ја искаже својата загриженост.

„Ако сакавте на Новак да му забраните да го освои 10-тиот трофеј, зошто не го вративте веднаш?“ прашува Вучиќ.

Видео на денот