ВИДЕО: Воз здроби автомобил на премин во Србија, некој ја оставил колата на пругата?

Фото: Инстаграм / 192.рс / принтскрин

Патнички воз попладнево удрил во автомобил на железнички премин во северна Србија, целосно уништувајќи го возилото, јавија локалните медиуми.

Несреќата се случила меѓу градовите Инѓија и Рума, а според информациите на Сремска телевизија од полицијата, во автомобилот во моментот на ударот немало луѓе, туку возилото било оставено на пругата. Засега нема повеќе информации за случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот