ВИДЕО | „Водени лудории“: Ова куче обожава да се спушта по тобоган во базенот

куче
Фото: Принтскрин/Твитер

Многу кучиња сакаат да се освежуваат во ладна вода во топлите летни денови. Едно куче наместо да скокне во базенот, се решило за поавантуристички чекор – се спуштал по тобоганот.

„Тобоган за кучиња“, стои во описот на видеото објавено на „Твитер“, кое собра повеќе од 2,5 милиони прегледи.

По спектакуларното спуштање по тобоганот, кучето заплива во базенот, а сопствениците кои го снимиле видеото се смеат во позадина.

Луѓето се воодушевени од видеото.

„Ова е предобро“, „Тоа куче го живее својот сон“, „Моите кучиња би уживале во ваков тобоган“, „Никогаш не се чувствувал подобро во животот“, „И животните сакаат да се забавуваат“, се некои од коментарите.

Видео на денот