ВИДЕО | Во сообраќајка во Загреб загинаа две лица

Фото: Принтскрин

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи денес на крстосницата од авенијата Загребаска и улицата Хрватски сокол загинаа две лица.

Според полицијата несреќата се случила кога се судриле мотоциклист и велосипедист. Мотоциклот го управувал М.П., ​​роден 1997 година кој наишол на велосипедист чијшто идентитет сè уште не е идентификуван, но станува збор за човек на шеесетгодинашна возраст.

Велосипедистот ја минувал авенијата на семафор кога се судрил со мотоциклист.

Сè уште не е познато кој имал зелено светло за време на несреќата.

Се чини дека моторциклистот возел доста брзо бидејќи завршил дури 150 метри подалеку од местото на несреќата.

Видео на денот