9 C
Скопје

ВИДЕО: Во финишот им избега победата на Елмас и Наполи!

Вечерва во рамките од 25 коло во најсилното италијанско првенство составот на Наполи ремизираше на гостувањето кај Сасуоло со резултат 3:3.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас за Наполи настапи од 67 минута како замена за Мертенс.

На стадионот во Реџо Емилија после првото полувреме водеше домаќинот после автоголот на Максимовиќ (34`), четири минути подоцна израмни Зиелински, а предноста за составот на Де Зерби ја врати Берарди од пенал (45+1`).

Ди Лоренцо се погрижи за нов егал во 72 минута, а асистентот на тој погодок Инсиње реализираше за водство на „наполитанците“ од белата точка.

Во самиот финиш од средбата Сасуоло успеа да дојде до реми, прецизен пеналџија беше Капуто (90+5`). Моментно на табелата во Серија А тимот на Џенаро Гатузо се наоѓа на петтата позиција со 44 бодови.

Прочитајте и...  ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Поврзани вести

ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Слободен печат

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Остави Коментар