15 C
Скопје

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Пандемијата не направи доста мрзеливи кога е во прашање физичката активност. Согласно новите мерки за заштита од коронавирусот повторно не можеме да ги посетуваме фитнес центрите како и групните часови за вежбање.

Физичката активност со тренер е нешто кое секогаш не мотивира да сме активни бидејќи има некој кој ни го брои времето на вежбање и секако не води во целиот процес.

Доколку не сакате да спортувате или вежбате во природа, а сепак сакате да направите нешто за вашето тело ви препорачуваме едноставни вежби чие темно ќе ви ги одреди вашиот онлајн инструктор Памела Реиф, успешна девојка, која е фитнес инструктор и креатор на здрава храна и здрави оброци.

На нејзиниот канал на ЈуТјуб таа нуди бесплатни видеа кои ќе ве водат низ целиот процес на вежбање како да имате инструктор до вас.

Памела се најде и на листата на најуспешни млади лица на „Форбс“ на свои 24 години и е одлична во креирањето за содржини кои ги мотивираат нејзините следачи да направат мали здрави промени во навиките.

Вежбањето исто така го зголемува нивото на серотонин, невротрансмитер со исклучителна важност за менталната благосостојба.

Повеќе активност и повеќе причини за да бидете подобро расположение во овие денови полни со предизвици.

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар