7 C
Скопје

ВИДЕО: Верона му „одзеде“ два бода на Јувентус

Екипата на Јувентус одигра само 1:1 на гостувањето кај Верона во рамки на 24. коло во Серија А. Со ремито, Јувентус направи чекор назад во трката за титулата бидејќи сега има седум бода помалку од лидерот Интер.
Натпреварот започна со шансата за Арон Ремзи, но најдобрата шанса во првото полувреме ја имаше Фараони кој ја погоди стативата на голот на Јувентус.

Во второто полувреме, во 48. минута Јувентус поведе со голот на Кристијано Роналдо. Од тие моменти и фудбалерите на Верона заиграа далеку поофанзивно, и во 77. минута Барак успеа да постигне гол за 1:1, резултат кој на крајот се покажа и како конечен.

Прочитајте и...  Работнички славеше во градското дерби против МЗТ Скопје Аеродром

Поврзани вести

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ауфидерзен“ и за Дортмунд, Реал закажа полуфинале со Челси!

Слободен печат

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Остави Коментар