epa09041514 Hellas Verona's Antonin Barak (2-R) scores the 1-1 equalizer during the Italian Serie A soccer match between Hellas Verona FC and Juventus FC at Marcantonio Bentegodi stadium in Verona, Italy, 27 February 2021. EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Екипата на Јувентус одигра само 1:1 на гостувањето кај Верона во рамки на 24. коло во Серија А. Со ремито, Јувентус направи чекор назад во трката за титулата бидејќи сега има седум бода помалку од лидерот Интер.
Натпреварот започна со шансата за Арон Ремзи, но најдобрата шанса во првото полувреме ја имаше Фараони кој ја погоди стативата на голот на Јувентус.

Во второто полувреме, во 48. минута Јувентус поведе со голот на Кристијано Роналдо. Од тие моменти и фудбалерите на Верона заиграа далеку поофанзивно, и во 77. минута Барак успеа да постигне гол за 1:1, резултат кој на крајот се покажа и како конечен.