ВИДЕО: Уште едно убиство на Афроамериканец од страна на полицијата покрена жесток револт во Америка

Стотици демонстранти во Филаделфија излегоа на улиците втор ден по ред, барајќи правда за Афроамериканецот кого го усмрти полицијата.

Семејството на убиениот Волтер Волас (27) рече дека бил во психичка криза кога полицијата отворила оган врз него. Од полициајта соопштија дека го застрелале зошто не сакал да го спушти ножот, а се се одиграло пред очите на мајката и соседите.

Поврзани вести

Србија: Рекорден број на смртни случаи во последните 24 часа од ковид-19

Слободен печат

ЛДП и Демократски сојуз на Mакедонците-ученици во Пустец им донираа книги и учебни материјали

Михаило Донев

Вчера редици за шопинг, денеска за ковид амбуланти: Хаос пред болниците во Србија (ВИДЕО)

Слободен печат

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Борис Џонсон именуваше министер кој ќе ги распределува вакцините против ковид-19

Михаило Донев

Австралија „гори“, температури над 40 степени Целзиусови

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian