22 C
Скопје

ВИДЕО: Уличните камери го снимија свирепото убиството на Милан во Филаделфија: Му пребаруваа по џебовите и го ликвидираа а тој до последен здив се мачел да си го спаси кучето

Полицијата од Филаделфија, САД, се надева дека снимките од камерите ќе помогнат напаѓачите да бидат уапсени што е можно побрзо. Дополнително, властите соопштија дека ако некој ги идентификува убијците ќе го наградат со 20 000 долари.

Камерите го снимија убиството на младиот човек со српско потекло, Милан Лончар (25), кој беше убиен додека шеташе со своето куче во населбата Бреверитаун, во Филаделфија.

Кога се свртел во улицата Џеферсон околу 19 часот, двајца мажи му пришле и се обиделе да го ограбат, соопшти полицијата.

– Снимено е и видео од грабежот на видеонадзор. На снимката видовме разбојници кои ги пребаруваа џебовите на Лончар. Набргу потоа, еден од мажите отворил оган и ја удрил жртвата во градите. Засега е познато дека немало борба – изјави Скот Смол, полициски инспектор во Филаделфија.

Полицијата го пронашла несреќниот млад човек во локва крв во полусвесна состојба. Иако ранет, тој сè уште го фаќаше поводникот на кој беше неговото куче, рекоа истражителите.

Поврзани вести

Заев: Секој има право да побара ново судење доколку има нови докази и аргументи

Слободен печат

Г-7 повика на отпочнување на преговорите за членство на Северна Македонија и Албанија во ЕУ

Слободен печат

Бектеши – Џентолини: Имплементацијата на Економско-инвестицискиот план за Западен Балкан е клучот за пост-ковид заздравување на економијата

Слободен печат

Скопје очекува од ЕУ потврда на европските вредности и да го испорача ветеното

Слободен печат

Белгиски земјоделец „по грешка“ ја поместил границата со Франција

Слободен Печат

Бесими – Јановски: Потпишан повеќегодишен Договор за грант од УСАИД, 8,2 милиона долари во првата година

Слободен печат

Остави Коментар