33.8 C
Скопје

ВИДЕО: Турски воен авион се урна во Егејско море

Турски воен авион се урна во море за време на тренажен лет, а двајцата пилоти кои се наоѓале во леталото се спасени, соопшти денеска турското Министерство за одбрана.

Авионот од типот КТ-1 се урна во близина на градот Фоча, на брегот на Егејското Море, во турската провинција Измир.

Локалните медиуми објавија дека пилотите се катапултирале, а потоа се пренесени в болница без сериозни повреди.

Истрагата околу причината за уривањето на авионот е во тек.

Поврзани вести

ВИДЕО | Георгиевски: Охридскиот регион треба да живее во синергија со заштитата, природата и културното наследство

Слободен печат

Лани Град Скопје потрошил 10 милиони евра повеќе на тендери

Слободен печат

Фон дер Лајен: Унгарскиот анти-ЛГБТ закон е срамен и дискриминирачки

Слободен Печат

МЖСПП: Концентрацијата на ПМ 10 честичките во текот на вчерашниот ден е надмината на речиси сите мерни места

Слободен печат

Булеварот „Цветан Димов” ќе се прошири на шест коловозни ленти, определени објекти ќе се урнат

Слободен печат

Колев за БГНЕС: МИА и МРТ користат говор на омраза насочена кон Бугарија

Андреја Ристески

Остави Коментар