12 C
Скопје

ВИДЕО | Трет ден расправа за пописот: Дали е статистичка или политичка операција?

Трет ден во Собранието пратениците од власта и од опозицијата дебатираат за Предлог – законот за попис. И денеска пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со став дека пописот е политичка, а не статистичка операција.

Од друга страна владејачкото мнозинство смета дека пописот е статистичка, а не политичка операција.

На овие прашања одговори дадоа, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски и пратеничката од СДСМ Снежана Калеска Ванчева.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Грчев: Вон памет е градење зграда до меѓа на сосед и отворање тераси, балкони, прозорци, а во Скопје тоа го има

Поврзани вести

Мишел: Недвосмислена поддршка на ЕУ за суверенитетот на Украина

Слободен печат

Вакцинирани 2680 здравствени работници, над 118 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против ковид-19

Слободен печат

Џо Бајден му честиташе 90-ти роденден на Михаил Горбачов

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Смрдеа од човечки измет се шири околу Универзитетската библиотека, раководството вели не сме моќни против граѓаните

Ѓукановиќ: Црна Гора да ги затвори границите и да ја забрза имунизацијата

Слободен печат

Јеремиќ: Опозиција ја усогласи платформата за преговори со властите со посредство на ЕП

Слободен печат

Остави Коментар