ВИДЕО: Трајковски со гол за полуфинале во кралскиот Куп на Саудиска Арабија

трајковски
Александар Трајковски придонесе во триумфот над Ал-Хилал/Фото: alfiha.com

Денеска во четвртфиналниот натпревар од кралскиот Куп во Саудиска Арабија Ал Фејха со резултат 1:2 го елиминираше Ал Батин.

Водство за гостите донесе македонскиот репрезентативец Александар Трајковски во 56 минута после асистенцијата на Ал Абдулмонам.

Во 66 минута израмнија домаќините со погодокот на Ел Џебли реализиран од пенал.

Нашиот напаѓач Трајковски настапи до 84 минута од средбата кога беше заменет од Мутари.

Немаше победник по регуларните 90 минути, во второто продолжение, поточно во 117 минута триумфот го обезбеди грчкиот интернационалец Тахцидис.

Видео на денот