7 C
Скопје

ВИДЕО: Трагедија во Флорида: Се сруши покривот на училиште, најмалку 12 повредени од кои 7 се деца

Најмалку 12 лица, меѓу кои седум деца, се повредени денес кога делумно се сруши покривот на училиште во паркот Оукленд на Флорида, објавија светските медиуми.

Повеќе од 200 студенти и ученици беа евакуирани по инцидентот, пренесува Си-Би-Ес.

Петмина од повредените биле пренесени во болницата. Покривот се сруши околу 10 часот по локално време.

Властите за локалната телевизија изјавија дека директорот на училиштето слушнал два силни удари, а потоа откриле дека покривот над центарот за медиуми делумно се срушил.

Полицијата истражува како се срушил покривот.

Извор.Блиц.рс

Прочитајте и...  Бројот на деца кои живеат само со своите мајки е двојно зголемен во последните 50 години

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар