ВИДЕО: Тежок инцидент на протестот кај Скопската чаршија, летаа камења и столчиња

Фото: Локално.мк

Голем инцидент се случи на вечерашниот протест против францускиот предлог, кога од толпата демонстранти, која маршираше од Владата кон МНР и Собранието, се судри со група граѓани од албанска националност од Старата скопска чаршија, по што почнаа да летаат камења, столчиња и секакви предмети.

Според тоа што може да се види на видеата снимките на „Слободен печат“, имаше мал број на полицајци во моментите кога дојде до инцидентите, но потоа пристигна поголем полициски кордон и ги одвои двете групи.

Видео на денот